Najlepsze produkty i preparaty na poprawę słuchu

Jakie preparaty na poprawę słuchu

Uszkodzenie narządu słuchu jest poważnym schorzeniem, które wymaga profilaktyki. W zależności od stopnia rozwoju wady stosuje się odpowiednie leczenie. W mniej zaawansowanych przypadkach w celu zapobiegania bólowi pacjenci często decydują się na kuracje w postaci tabletek lub ziół, w tych bardziej zaawansowanych wykorzystuje się aparat słuchowy, a najpoważniejszych – często konieczne są operacje. Z artykułu dowiesz się, jakie preparaty porawiające słuch w tym momencie są najczęstszym wyborem konsumentów i lekarzy, jakie rodzaje środków farmakologicznych i urządzeń rozróżniamy, oraz dlaczego jedna forma jest lepsza od drugiej zależnie od stopnia zaawansowania choroby.
Nawigacja:

Działanie preparatów na poprawę słuchu

Uszkodzenia słuchu są obecnie powszechnym schorzeniem, na które cierpią ludzie w różnym wieku – dzieci, młodzież, dorośli oraz osoby starsze. Wynika to często z trybu życia oraz czynników środowiskowych. Do pierwszych należą przede wszystkim nieprawidłowa pielęgnacja narządu słuchu, narażanie słuchu na zaburzenia – w wyniku zbyt głośnego słuchania muzyki. Bardzo ważne jest także otoczenie, w którym przebywa jednostka – gwar uliczny, hałas w fabrykach produkcyjnych itd. często skutkują ubytkiem słuchu. W celu poprawy słuchu, chorzy decydują się na zastosowanie leków dostępnych bez recepty.

Dawniej problemy ze słuchem występowały znacznie rzadziej. Co istotne – były to głównie zaburzenia wrodzone. Obecnie – na problemy ze słuchem skarżą się – bardzo licznie – ludzie na całym świecie. Rozwój technologii i nawyki, np. głośnego słuchania muzyki spowodowały, że coraz częściej grupę, u której badania wykazują uszkodzenie słuchu, stanowią osoby młode – mówi protetyk słuchu, Kamil Pietrzyk.

Dostępnych jest wiele produktów na poprawę słuchu

W niezaawansowanych schorzeniach słuchu, stosuje się leczenie lekami, zarówno tabletkami, jak i kroplami oraz ziołami. Powszechność problemów z narządem słuchu spowodowała, że na rynku farmaceutycznym nie brakuje preparatów, mających ukoić ból uszu i polepszyć słuch. Producenci produktów na poprawę słuchu gwarantują ich skuteczność.

Wkładki przeciwhałasowe

Ludzie często narażeni są na uszkodzenia słuchu w wyniku hałasu występującego w bliskim otoczeniu. Aby przeciwdziałać schorzeniu, powstającemu na skutek zbyt głośnych dźwięków – można nabyć, dostępne na rynku wkładki przeciwhałasowe. Produkt chroni przed nadmiernym hałasem, który może doprowadzić do ubytku słuchu.

Zioła na poprawę słuchu

Często określa się je domowymi sposobami – zielarskie kuracje, które również stosuje się w przypadku zaburzenia słuchu. Niektóre leki o tej formie zwiększają wydzielanie tlenku azotu w naczyniach krwionośnych, co wpływa na leczenie problemów ze słuchem – jego osłabienia oraz występowania szumów. Wśród roślin, które mają działanie zapobiegawcze względem problemów słuchu, są: korzeń żeń-szenia, liść miłorzębu, czosnek. Nie tylko poprawiają słuch, ale także przeciwdziałają szumom usznym, zatkaniom uszu.

Tabletki na poprawę słuchu

Producenci farmaceutyczni coraz prężniej zwiększają asortyment leków, mających polepszyć słuch. Ich dostępność w aptekach oraz w internecie bez recepty – daje możliwość leczenia „na własną rękę”. Słuch jest bardzo wrażliwym zmysłem, dlatego trzeba pamiętać o konsultacji z lekarzem, przed wyborem tabletek na poprawę słuchu. Tabletki na słuch, które oferują producenci wzmacniających słuch kapsułek, często występują w postaci suplementu diety. Należy pamiętać, aby decydując się na zakup tabletek na słuch, sprawdzić ich właściwości – skład. Mogą okazać się one jedynie pozornie bezpieczne dla organizmu i zawierać substancje szkodliwe. Często obietnice zlikwidowania pieczenia, szumu w uszach są złudne i pomimo długotrwałej kuracji – nieefektywne.

Preparaty do czyszczenia uszu


Lek na poprawę słuchu występują nie tylko w formie tabletek. Krople do uszu to produkt, który stosuje się zarówno w celach zapobiegawczych, jak i kojących. W pierwszym przypadku – przeciwdziałają problemom słuchu oraz niedrożności przewodów słuchowych. W drugim – uśmierzają ból, którego źródłem jest podrażnienie lub stan zapalny w obrębie zewnętrznego przewodu słuchowego. Do pielęgnacji uszu zaleca się także spray. Produkt ma płynną postać i jest łatwy w użyciu. Jego główne działanie to usuwanie korków woskowinowych, które często powstają na skutek nieprawidłowej higieny uszu.

Źródła:
 1. Narożny, Waldemar, Walenty Michał Nyka, and Janusz Siebert. “Etiopatogeneza, diagnostyka i leczenie choroby Méniere’a.” Forum Medycyny Rodzinnej. Vol. 1. No. 2. 2007.
 2. Śliwińska-Kowalska, Mariola, et al. “Nagły niedosłuch czuciowo-nerwowy-stanowisko Polskiego Towarzystwa Audiologicznego i Foniatrycznego dotyczące zaleceń diagnostycznych i terapeutycznych.” Otorynolaryngologia 14.2 (2015).
Możesz zostawić odpowiedź, lub trackback ze swojej strony.

5 komentarzy to “Najlepsze produkty i preparaty na poprawę słuchu”

 1. jędrzejW pisze:

  Zioła… a co, my żyjemy w średniowiecznej w Polsce? xD Wygląda jak jakieś znachorskie sztuczki by wyciągnąć kasę od “wiernych”. TYLKO aparaty słuchowe!

 2. Dudek! pisze:

  Czyszczenie czyszczeniem, ale nie przesadzajmy. To co każdy robi z nas w kabinie prysznicowej w zupełności wystarczy. Ale te zioła, brrrr.

 3. Romek1969 pisze:

  Z tabletkami bym uważał w obecnych czasach, bo nigdy nie wiadomo jak co na kogo zadziała. Zresztą, większość ten tutaj “metod” wydaje się taka słaba.

  Ale żeby nie mówić na marne, rzucę swoją propozycję. Hearing Aid X3600. Aparat słuchowy. Jak dla mnie – najlepszy chyba na rynku, a względem ceny to już całkiem kosmos.

 4. jędrzejW pisze:

  Ano, lepiej od razu uderzać w aparaty. Nie dość, że natychmiastowo mamy poprawę, że słuch będzie mniej obciążony, to nie ryzykujemy, żadnych reakcji ani wątpliwych reakcji chemicznych. 🙁

 5. kajla pisze:

  Ja używam aparatu VIVO 206 nie jest może jakiś niesamowity ale mi wystarcza.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany, aby móc komentować.

Powered by WordPress