Aparat słuchowy – cena dobrego jakościowo produktu

Ile kosztują różne aparaty słuchowe? Cena i parametry

Niektóre dolegliwości narządu słuchu, wymagają zastosowania aparatu słuchowego. Ci, dla których konieczne jest nabycie sprzętu, często zastanawiają się jaki aparat słuchowy kupić i jaka jest jego cena? Urządzenie nie tylko spełnia funkcję protezy, ale również – odpowiada za rehabilitację słuchu. Wczesne postawienie diagnozy i zastosowanie się do leczenia – przy wykorzystaniu aparatu słuchowego, zapobiega dyskomfortowi życia oraz wtórnej ułomności narządu. Z tego względu warto zainwestować w dobry aparat słuchowy, nasuwa się jednak pytanie – ile kosztuje dobry aparat słuchowy?
Nawigacja:

Kiedy szukamy dobrych aparatów słuchowych cena to jeden z kluczowych czynników wyboru!

Warto, a nawet należy nabyć aparat słuchowy w celu profilaktyki ubytku słuchu. Działanie urządzenia pomaga zniwelować lub wyrównać większość wad słuchu. Często jednak osoby decydują się na zakup sprzętu dopiero po kilku latach od zdiagnozowania problemu słuchu. W początkowym stadium schorzenia – osłabienie słyszalności dźwięków rozwija się powoli, doprowadzając do nieprawidłowego odczytu mowy i błędnej interpretacji dźwięków. Dzięki zastosowaniu protezy słuchu – można tego uniknąć. Istotne jest jednak, aby aparat słuchowy używać codziennie. Urządzenie pobudza komórki narządu słuchu i przeciwdziała utracie zdolności słyszenia oraz rozumienia dźwięków. Tym, co najczęściej nurtuje osoby, u których zastosowanie protezy jest konieczne, jest cena aparatu słuchowego i odpowiedź na pytanie – jaki aparat słuchowy kupić?

Ile kosztuje aparat słuchowy, który posłuży przez lata?


Dostępność aparatów słuchowych na rynku medycznym jest bardzo duża, dlatego pacjenci mają szeroki zakres możliwości w kwestii zakupu. O wyborze często decyduje koszt aparatu słuchowego. Cena aparatu słuchowego wynika z modelu oraz możliwości sprzętu, waha się w granicach 1500 –10000 zł. Na to, ile kosztuje aparat słuchowy, wpływ ma jakość wyposażenia aparatu oraz rodzaj technologii przetwarzania sygnałów dźwiękowych. Cena aparatu słuchowego wewnątrzusznego wynosi najczęściej kilka tysięcy. Ze względu na to, że najliczniejszą grupą, która wymaga profilaktyki słuchu, przy użyciu protezy, stanowią ludzie starsi – koszt aparatu słuchowego odgrywa bardzo dużą rolę.

Jaki aparat słuchowy kupić?

Nie tylko cena aparatu słuchowego jest istotna, ale również jego rodzaj. Na rynku występują aparaty zauszne, które umieszcza się za małżowiną uszną. Urządzenie jest mało widoczne – łączy się je z wkładką uszną za pomocą nierzucającego się w oczy przewodu. Kolejne – aparaty douszne, umieszcza się wewnątrz ucha. Wybór tej protezy nie wynika z kosztu aparatu słuchowego, a spełnienia określonych wymogów. Urządzenie ma zastosowanie w diagnostyce kanałów słuchowych o określonym rozmiarze oraz poziomie natężenia problemów ze słuchem. Aparat na przewodnictwo kostne – wykorzystuje się w bardziej zaawansowanych przypadkach, tzn. u osób z wrodzonymi wadami ucha zewnętrznego, ucha środkowego oraz schorzeniami nabytymi.

Słysz wyraźniej dzięki Hearing Aid x3600! Rekomendacja czytelników!

Główny problem, jaki wynika z uszkodzenia narządu słuchu, to niepełny odbiór dźwięków – niedosłuch. Osoby, które dotknięte są schorzeniami słuchu – narzekają na trudności w komunikacji – nie słyszą wyraźnie tego, co się do nich mówi. Również oglądanie telewizji, słuchanie radia, staje się dla nich problematyczne, niezależnie od wysokości dźwięku. W takich przypadkach zaleca się zakup protezy, wyrównującej wady słuchu i ułatwiającej codzienne funkcjonowanie. Dostępność dużej liczby aparatów słuchowych na rynku wywołuje niezdecydowanie u potencjalnych nabywców. Pojawia się pytanie – który z nich wybrać.

Poza kosztem aparatu słuchowego, jego wyglądem i cechami, brane są pod uwagę opinie o produkcie – specjalistów oraz osób, które użytkowały konkretny aparat słuchowy. Wśród rekomendowanych przez ekspertów protez znajduje się aparat słuchowy Hearing Aid x3600, który zapewnia czysty i wzmocniony dźwięk. Ponadto występuje w trzech rozmiarach i ma ergonomiczny design. Dzięki niemu – nie będziesz mieć już problemu z rozumieniem komunikatów – dźwięk będzie wyraźniejszy.

Źródła:
  1. Czajkowska-Kisil, Małgorzata. „Niepełnosprawność słuchowa jako przesłanka dyskryminacji.” Warszawa: Towarzystwo edukacji antydyskryminacyjnej (2012).
  2. Senderski, Andrzej. „Rozpoznawanie i postępowanie w zaburzeniach przetwarzania słuchowego u dzieci.” Otorynolaryngologia 13.2 (2014): 77-81.

Dodaj komentarz